A Debreceni és Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület 2024. március 9-én tartotta közgyűlését a Debreceni Művelődési Központ Ifjúsági Házában. A hagyományoknak megfelelően ezen a közgyűlésen értékeltük az elmúlt év eseményeit.
Elsőként Hubert Erzsébet a 2023-as évben végzett tevékenységekről tartott beszámolót. Értékelte a pályázatok megvalósítását, a Népi Mesterségek Házában folytatott tevékenységeket, a megyei és országos rendezvényeken való részvételünket. Az egyesület tagsága rendkívül sokoldalú tevékenységével nagyban hozzájárult a térség népi hagyományainak tovább éltetéséhez (szakköri alkalmak, kiállítás sorozatok, pályázatok, kézműves foglakozások tartása stb.) A beszámolót a tagság egyhangúan elfogadta.
Az egyesület elnökének beszámolója után a 2023-as év gazdasági–pénzügyi tevékenységéről számolt be Nemes Mihályné. Ezt a beszámolót is elfogadta a tagság. Így a közhasznúsági jelentésünk elkészülhet.
Virágos Lajosné Kozák Anikó az egyesület titkára bemutatta az egyesületünkbe jelentkező kézműveseket, akik néhány gondolattal bemutatták eddig végzett tevékenységüket.
A közgyűlés határozata alapján a következő alkotókkal bővült a tagságunk:
Vargáné Németh Veronika mézeskalácsos
Németh Lea hímző
Rácz Mihályné hímző
Kusnyér Jánosné hímző
Erdei Tibor citerás-pártoló tag
Hagyományainknak megfelelően ezen a közgyűlésen adtuk át az egyesület által alapított díjakat.
1. Szidor Kati Díj: Császi Ferenc fafaragó
2. Mihalkó Gyula Díj: Boros Ferenc fafaragó
3. Szakmai munkáért Díj: Herpácsiné Mester Marianna szalmafonó
4. Közösségi munkáért Díj: Pusztai Gáborné mézeskalácsos
5, Hímző vándordíj: Bodolai Jánosné
A közgyűlés szünet után folytatódott. A második részben Hubert Erzsébet ismertette a 2024-es év terveit. Kitért a megyei-országos rendezvényekre, a pályázatok megvalósítására. Kiemelt rendezvényünk a Debreceni Kézműves Fesztivál a mézeskalácsosok mellett a gyertya készítőkkel bővül. A rendezvényre 2024. szept. 20-21-én kerül sor.
Fontos feladat a működő szakköreink mellett az új szakkörök beindítása. Az igényeket, lehetőségeket az egyesület vezetőségétől tudhatják meg a tagok.
Virágos Lajosné Kozák Anikó a Mesterségek Ünnepének kiemelt témáiról tájékoztatott.: nemez, hímzés, szövés, papucskészítés, könyvkötés, fémművesség témákban lehet készülni.
A 2024.év program terveinek megismerése után hozzászólásokban hallhattunk többek között: a szakmák együttműködéséről, a vásárokon a megjelenésünkhöz szükséges kis zászlók fontosságáról és a Népi Mesterségek Házánál a kertgondozásról.
A közgyűlésünk a Népi Mesterségek Házában folytatódott, ahol megvendégelés várta a tagságot.