A Nemzeti Kulturális Alaphoz benyújtott sikeres pályázatunk eredményként 2024. nyár elején a megyében dolgozó hímző, szövő, nemezes, gyöngyfűző szakemberek számára továbbképzéseket tartottunk. Ezekre az alkalmakra meghívást küldtünk az aSzakköri projektben megismert csoportok vezetőinek is. Igen sikeresek voltak ezek a foglalkozások: a hímzők a kunsági hímzésekkel, a gyöngyfűzők a kalotaszegi gyöngyhímzéssel, szövők a kártyaszövéssel és a szádfás szövéssel ismerkedtek meg kiváló oktatók segítségével. Vendégünk volt Bán Andrea etnográfus és Lévai Mária hímző népi iparművész, Vargáné Papp Júlia hímző, gyöngyfűző szakoktató, Vetró Mihály és Árvai Anikó a Népművészet Ifjú Mesterei. A nemezesek a nemez és a bőr „együttműködése” során készítettek csodás tárgyakat, aki oktatta őket: egyesületünk tagja, Hutkai László, a Népművészet Mestere.

                

A Magyar Művészeti Akadémia pályázatának támogatásával hirdettük meg tagjaink részére a” Viselet és ékszer” pályázatunkat. A cél olyan kollekciók létrehozása volt, ahol az öltözék és az ékszer együtt szerepel újragondolt, feldolgozott mai viseleteken. Az együtt gondolkozással, a közös tervezéssel, az otthon készült tervek bemutatásával olyan közös alkotómunka indult el a tagjaink között, amire még nem volt példa egyesületünk életében. A programon részt vettek gyöngyfűzők, nemezesek, ötvösök, szövők, hímzők. A program művészeti vezetője, egyesületi tagunk, Gyöngy Enikő volt. Együttműködő partnereink voltak a Déri Múzeum, a Gyöngy-ház Alkotóműhely, a Motolla Egyesület.

Debrecen város civil szervezeteivel erősödnek a szakmai kapcsolataink.

A Déri Múzeum Baráti Köre és a Városvédők és Városszépítők Egyesülete tagjaival közös akciótervet dolgoztunk ki. Ebben előadások, beszélgetések, a civil szervezeteket érintő jogi-gazdasági témák is feldolgozásra kerülnek. Az ősszel induló programsorozatnak a helyszínét egyesületünk székháza a Népi Mesterségek Háza adja majd.

Szomorú hírt kaptunk a hónap elején: Elhunyt Reszeginé Nagy Mária szalmafonó népi iparművész, akinek életművét  Népművészet Mestere címmel díjazta Magyarország kormánya. Évtizedekig aktív tagja volt egyesületünknek, a Mesterségek Ünnepén delegációnk tagjaként százaknak mutatta be a szalmafonás mesterségét és saját mestermunkáit. Marika a Hajdúnánási szalmafonás újjáélesztője volt a 80-as években. Hajdúnánáson alkotóházat hozott létre, ahol gazdag népművészeti gyűjteménye csodálatos környezetbe került.