Január 19-én nyitottuk a 2022-es év első kiállítását Álmosdon, a Magyar Kultúra Napja megünneplésére. Ez az 1563 lakosú, az Érmellékhez tartozó kis település  számos kulturális értékkel rendelkezik. A település 1554-ben adományként, Dobó István, az egri hős tulajdonába került. Az általa a református templom köré építtetett erőd falak a mai napig állnak. A templom maga középkori alapokon nyugszik többszöri átépítés után teljes szépségében pompázik. Álmosdon falumúzeum és kovácsmúzeum is van, jelentős képzőművészeti gyűjteményt őriz a Jozeph Kadar Múzeum.

A település azonban legismertebb a Kölcsey Emlékházról, hiszen nagy költőnk születése után néhány évig majd 1812 és 1815 között itt élt és dolgozott. A szépen rendben tartott kisnemesi ház máig őrzi a népi építészeti értékeit.

A Debreceni és Hajdú-Bihar Megyei Népművészeti Egyesület 9. éve szervez az Álmosdi Református Egyházközség gyülekezeti termében népi kézműves kiállításokat. Ebben az évben „Egy mesterség két anyag” címmel az egyesület szövő műhelye tagjai és Dezsőné Borbély Emma alkotásaiból szerveztük a bemutatót. Tárlatvezetést tartott Petrovics Nikolett a szövőműhely vezetője és Dezsőné Borbély Emma. Közreműködött Virágos Lajosné Kozák Anikó.

A kiállítást ebben az évben is a Magyar Kultúra Napja megünneplésére szerveztük. A megnyitó előtt, a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Igazgatósága és a Népművelők Hajdú-Bihar Megyei Szervezete tagjaival együtt koszorút helyeztünk el a Kölcsey Emlékház falán.